הייחודיות שלי

אני מנגן על גיטרה מעל 20 שנה. הידע והניסיון שנצבר אצלי הוא רב. כשתלמיד מתחיל שעורי לימוד גיטרה יש חובה על המורה להיות ערני במה התלמיד חלש ומרבה לטעות, ואני מאמין שאם תופסים הרגלים לא נכונים בזמן מונעים צרות בעתיד, כמו נטישת לימוד הגיטרה מהסיבות הלא נכונות.
היכולת שלי לעודד את התלמיד המתחיל בלהתחבר לגיטרה על ידי שילוב עם שירים שהוא אוהב באופן אישי, דבר זה עוזר לתלמיד לעבור את המכשול הראשוני של הלימוד.

לאורך השנים פתחתי שני סגנונות נגינה אחד על גיטרה קלאסית/אקוסטית והשני על חשמלית.


בתקליט "רואה לך בעיניים" של אתי אנקרי נהגתי בגישה של לא לנגן אקורדים בפוזיציות הרגילות, כדי לייצר סאונד אחר אווירתי מקורי וייחודי לי דרור זמיר כנגן גיטרה.

כלומר כל האקורדים הסטנדרטים
Am, A,Dm, D, E, Em, C, G, F
נוגנו במיקומים אחרים על צוואר הגיטרה תוך שימוש במיתרים פתוחים,


במהלך השנים פתחתי את השיטה הזאת כמה צעדים קדימה והגישה הזאת בשילוב טכניקות של פינגר סטייל ושימוש באגודל בתפקידי באס דומיננטים מעניקים בסופו של דבר סאונד עשיר ומגוון וגורם לאנשים לסובב את הראש ולחפש מי זה שמנגן על הגיטרה.
אני שמח ללמד את הטכניקה הזאת בגישה הייחודית,  ומי שיבחר ללמוד את זה איתי ירוויח בגדול.

לגבי לימוד גיטרה חשמלית מעבר לנגינת בלוז ורוק בסיסי אני באופן אישי תמיד הוקסמתי מטכניקות שקשורות לעולם המטאל והרוק הפרוגרסיבי. שם נדרשת רמת מיומנות גבוהה שינוי קצב ומקצבים בתדירות גבוהה, ונגינת סולו במהירויות גבוהות.
לתלמידים שלי בשעורי הגיטרה אני מעביר מהידע שלי בטכניקות שאופייניות לסגנון הזה וטיפים מעשיים כיצד להשתפר במהירות כדי לנגן מהר למי שנמשך לנגינה כזאת.

המטרה היא לא שהמורה יוציא סולו לתלמיד כי אין לזה ערך רב אלא שהתלמיד יוציא סולו בעצמו תוך כדי האטת המוסיקה, למידת כל קטע בנפרד בסולו ועד לרמה שאתה יכול לשיר אותו, נגינה התחלתית עם מטרונום איטי עד למצב שאתה מנגן את הסולו במהירות הרצויה.
בשעורי גיטרה אני מלמד גם אלתור במסלול מהיר לחובבי הרוק – אך תמיד יש לזכור כי לימוד גיטרה מצריך אימון יומיומי והשקעה כדי להגיע לתוצאות.

רוצים גם אתם להתקדם בלימודי הגיטרה?
שעורי גיטרה למתקדמים מתקיימים אצלי בצפון תל אביב!

דרור זמיר
גיטריסט ומורה וגיטרה למתחילים ומתקדמים
054-5876287